Hotline
+908506400013

Vedik Astroloji Eğitimi

Ana Sayfa / Eğitimler / Eğitim Detay

Vedik Astroloji Eğitimi

Astrolojiye ilgi duyan, Astrolojik bilgisini geliştirmek isteyen ve Astrolojiyi farklı şekilde yorumlamak isteyen herkes Vedik Astroloji eğitimlerine katılabilir.

Satın Al

VEDİK ASTROLOJİ EĞİTİMİ

Astroloji, gökyüzü olaylarının yeryüzüne olan etkilerinin gözlemi ve analizidir. İnsanlık var olduğundan beri gökyüzüne bakmış; gökyüzündeki olayların yeryüzünde yarattığı etkileri gözlemlemiştir. Astrolojide, geçmişteki benzer gökyüzü konumlarında yaşanmış olaylara bakılarak gelecek öngörüleri yapılır. Çünkü astrolojik olarak benzer gökyüzü konumlarında benzer olayların yaşandığı gözlemlenmiştir. Aslında tarih kendini tekerrür eder dediğimiz şey de bir nevi budur. Astroloji insanlara kendi potansiyellerini göstermek, hayata geliş amaçlarını fark ettirmek ve geleceğe dair gerekli hazırlıkları yapmalarına hizmet etmek için vardır. Astroloji fal değildir. Astroloji matematiksel hesaplamalara dayanır ve belirli bir sistematiği vardır. Günümüzde astroloji konusundaki bilincin ve farkındalığın artışıyla, astrolojiye gösterilen ilgi de artmıştır.

Bilinen iki astroloji sisteminden biri Batı astrolojisi, diğeri Vedik (Hint) astrolojisidir.

Batı astrolojisi tropikal (mevsimsel) sistemi kullanırken; Vedik astroloji sideral (yıldızsal) sistemi kullanır.

Yani Batı astrolojisi mevsim döngülerini dikkate alırken; Vedik astroloji takım yıldızlarını dikkate alır.

Vedik astrolojisinin Sanskritçe’deki adı Jyotish’dir ve anlamı ışık demektir. Vedik astrolojide "Raşi" dediğimiz bir ana harita vardır. Bunun yanında bir çok ek harita kullanılır ama en çok bilinen ek harita "Navamsa" haritasıdır. Navamsa Haritası, "Raşi" haritasını daha iyi anlamamıza yardımcı olurken aynı zamanda kişiye evlilikle ilgili konularda bilgi verir. Vedik astrolojide adına "Daşa" denilen gezegen periyotları vardır. Daşa kişinin içinden geçtiği gezegen döngüsüdür. Daşa’nın bireysel doğum haritasındaki konumunu, neyi temsil ettiğini ve etkisini iyi analiz etmek gerekir.

Eğitime Kimler Katılabilir?

Eğitime katılmak için herhangi bir ön koşul gerekmemektedir. Astrolojiye ilgi duyan, Astrolojik bilgisini geliştirmek isteyen ve Astrolojiyi farklı şekilde yorumlamak isteyen herkes Vedik Astroloji eğitimlerine katılabilir.

Vedik Astroloji Eğitimi

image
Eğitmen

Canlı Chat Etkin
Satın Al

Sizi Aramamızı İster misiniz?

Başvuru formunu doldurun eğitimler ile ilgili bilgi vermek için kısa sürede size ulaşalım.